Dogodna lokalizacja naszego Ośrodka w centrum Polski, gwarantuje łatwy dojazd z każdego niemal miejsca naszego kraju. 
Ośrodek zlokalizowany jest w odległości około 8 km od drogi krajowej nr 74 łączącej Piotrków Trybunalski oraz Kielce oraz w odległości ok. 20 km od drogi międzynarodowej nr 8 „Gierkówki Warszawa-Katowice”.

W czasie pobytu weekendowego, rodzinnego, czy dłuższego, np. zorganizowanego lub wakacyjnego, ciekawość poznania nowych interesujących, nieznanych miejsc wiedzie nas na wycieczki. Mamy niezliczoną ilość propozycji bliższych i dalszych wypadów (do 50 km) dla każdego.

Oto propozycja organizacji wycieczki krajoznawczej po najbardziej atrakcyjnych miejscach naszego regionu (przykładowy harmonogram wycieczki – czas ok. 5-6 godzin):
 • wyjazd z Osady Zabrodzin  – ok. godz 10.00
 • Smardzewice (tama wodna na Zalewie Sulejowskim)
 • Skansen Rzeki Pilica (www.skansenpilicy.pl)
 • Rezerwat Niebieskie Źródła (www.skansenpilicy.pl
 • Spała – Kurort carów (www.spala.pl)
 • Konewka – kompleks bunkrów poniemieckich z czasów II wojny światowej (www.bunkierkonewka.eu)
 • powrót do Osady Zabrodzin na obiad - ok godz 16.00 
Zapewniamy transport oraz suchy prowiant. W cenie jest też zawarta opieka wykwalifikowanego przewodnika podczas całego czasu trwania wycieczki.

Z grupy krótszych (pod hasłem „Wycieczki wokół Sieczki”) proponujemy dwie przykładowe:

Wycieczka do Sulejowa
Po drodze, we wsi Taraska odwiedzamy pracownię Wojtka Słomki,  regionalnego twórcy rzeźbiarskich i kamieniarskich prac. Nieopodal gospodarstwa w Tarasce zaczyna się florystyczno-leśny rezerwat „Jaksonek”. Dojeżdżając do Sulejowa widzimy już z daleka górujące nad Pilicą Opactwo Cystersów. Fundowane przez Kazimierza Sprawiedliwego, należało do najbogatszych w kraju. Wielokrotnie niszczone i potem przebudowywane.Do dzisiaj zachował się XIII-wieczny kościół p.w. Św. Tomasza. Od kilku lat jest też czynne muzeum. Zabytek najwyższej – zerowej klasy.
 
Wycieczka do Przedborza
Po drodze zapoznajemy się w Wolicy z technologią wydobycia i obróbki piaskowca. Zatrzymujemy się również w Skotnikach – wsi założonej w XIV w. Do obejrzenia modrzewiowy kościół, założony w 1528r. oraz renesansowy zespół dworski z XVI w. Poza poznaniem historii starego, bo z XII w. Przedborza, celem wyjazdu są zbiory Muzeum Ludowego& Ziemi Przedborskiej (skansen w budynku dawnej karczmy). Tutaj król Władysław Jagiełło nadał prawa miejskie Łodzi w 1423 roku.

Kierunki innych wycieczek, również odleglejszych to np.:
 • Bełchatów, znany wszystkim jako elektrownia i kopalnia węgla brunatnego, ale nie wszyscy wiedzą, że od niedawna można zjechać specjalnym kopalnianym samochodem na głębokość 200m wgłąb wykopu;
 • Piotrków Trybunalski to dzisiejsze administracyjne Centrum Powiatu, ale przede wszystkim historyczna kolebka polskiego parlamentaryzmu i siedziba Trybunału Koronnego. To rynek otoczony zabytkowymi kamieniczkami, renesansowy XVI-wieczny zamek oraz barokowe zespoły klasztorne Jezuitów, Bernardynów i Dominikanów.
 • Dla osób interesujących się zabytkami techniki i przemysłu polecamy położoną nad rzeką Czarną w Maleńcu XVIII-wieczną szpadlarnię i walcownię, w Sielpi Wielkiej będącą oddziałem Muzeum Techniki walcownię z XIX wieku z kołem wodnym o średnicy 9m oraz hutę żelaza w Samsonowie o początkach z XVII wieku. Należy również wspomnieć sławnych dymarkach.
 • Dla osób ciekawych okazów przyrody to Parki Krajobrazowe: Spalski i Przedborski oraz kilka nieodległych od Zabrodzina rezerwatów: Gaik, Błogie, Niebieskie Źródło, Diabla Góra, Łowisko Zuzowy.
 • Z innych obiektów, nie sposób nie wymienić: Bąkowej Góry, Wolborza, Smardzewic, Witowa czy Opoczna