KONTAKT:
 
Sieczka 1
26-337 Aleksandrów Opoczyński
 
tel: 501-030-330
fax: 42-677-04-20
 
e-mail: biuro@zabrodzin.pl
 
Współrzędne GPS:
N:  51° 16' 16"  
E:  19° 57' 25"
 
Mapa dojazdu »

Atrakcje turystyczne

Dogodna lokalizacja naszego Ośrodka w centrum Polski, gwarantuje łatwy dojazd z każdego niemal miejsca naszego kraju. 
Ośrodek zlokalizowany jest w odległości około 8 km od drogi krajowej nr 74 łączącej Piotrków Trybunalski oraz Kielce oraz w odległości ok. 20 km od drogi międzynarodowej nr 8 „Gierkówki Warszawa-Katowice”.

W czasie pobytu weekendowego, rodzinnego, czy dłuższego, np. zorganizowanego lub wakacyjnego, ciekawość poznania nowych interesujących, nieznanych miejsc wiedzie nas na wycieczki. Mamy niezliczoną ilość propozycji bliższych i dalszych wypadów (do 50 km) dla każdego.

Oto propozycja organizacji wycieczki krajoznawczej po najbardziej atrakcyjnych miejscach naszego regionu (przykładowy harmonogram wycieczki – czas ok. 5-6 godzin):
Zapewniamy transport oraz suchy prowiant. W cenie jest też zawarta opieka wykwalifikowanego przewodnika podczas całego czasu trwania wycieczki.

Z grupy krótszych (pod hasłem „Wycieczki wokół Sieczki”) proponujemy dwie przykładowe:

Wycieczka do Sulejowa
Po drodze, we wsi Taraska odwiedzamy pracownię Wojtka Słomki,  regionalnego twórcy rzeźbiarskich i kamieniarskich prac. Nieopodal gospodarstwa w Tarasce zaczyna się florystyczno-leśny rezerwat „Jaksonek”. Dojeżdżając do Sulejowa widzimy już z daleka górujące nad Pilicą Opactwo Cystersów. Fundowane przez Kazimierza Sprawiedliwego, należało do najbogatszych w kraju. Wielokrotnie niszczone i potem przebudowywane.Do dzisiaj zachował się XIII-wieczny kościół p.w. Św. Tomasza. Od kilku lat jest też czynne muzeum. Zabytek najwyższej – zerowej klasy.
 
Wycieczka do Przedborza
Po drodze zapoznajemy się w Wolicy z technologią wydobycia i obróbki piaskowca. Zatrzymujemy się również w Skotnikach – wsi założonej w XIV w. Do obejrzenia modrzewiowy kościół, założony w 1528r. oraz renesansowy zespół dworski z XVI w. Poza poznaniem historii starego, bo z XII w. Przedborza, celem wyjazdu są zbiory Muzeum Ludowego& Ziemi Przedborskiej (skansen w budynku dawnej karczmy). Tutaj król Władysław Jagiełło nadał prawa miejskie Łodzi w 1423 roku.

Kierunki innych wycieczek, również odleglejszych to np.: